شرکت ورایزن: تکنولوژی 5G بر اساس SDN و NFV می‌باشند

نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 159 زمان انتشار: 30 فروردین 1398 00:46:00
به نقل از: sdncenteral.ir
شرکت ورایزن: تکنولوژی 5G بر اساس  SDN و NFV می‌باشند

مدیر اجرایی برنامه ریزی شبکه های هسته ورایزن، که Rick Hornby نام دارد، می‌گوید: SDN و NFV با جداسازی بخش سخت‌افزار از نرم‌افزار موجب توسعه سریع‌تر روند ۵G خواهند شد. همچنین با جداسازی بخش کنترلی از بخش کاربری در این فناوری‌ها، قابلیت مدیریت مبتنی بر وب برای شبکه‌های ۵G فراهم می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت :

“۵G با بهره‌گیری از فناوری‌های شبکه مبتنی بر نرم افزار و مجازی‌سازی عملکردهای شبکه، هزینه‌های عملیاتی را کاهش خواهد داد و با روی کار آمدن فروشندگان متعدد و بیشتر، سبب افزایش فضای رقابتی می‌گردد.”

ورایزن، ماه گذشته  ادعا کرد که NFV نقشی کلیدی در یک پروژه نمونه ۵G که در آن از تجهیزات چندین کمپانی (Multi-vendor) استفاده شده بود ایفا کرده است. در این پروژه از اجزای زیر استفاده شده است:

  • هسته بسته مجازی سازی شده سیسکو (Cisco vPC)
  • شبکه دسترسی رادیویی مجازی (vRAN)
  • ایستگاه های پایه رادیویی ۵G (یا ۵G radio base station )
  • و مسیریاب های خانگی سامسونگ (Home router from sumsung)

وی اذعان نمود:

“تیم ما از این فناوری‌ها و مفاهیم مجازی‌سازی کاملا پشتیبانی می کند و اپلیکیشن‌ها هنوز هم قابلیت‌های عملکردی خود را مشابه گذشته دارند و فقط به یک معماری جدید مهاجرت صورت گرفته است.”

وی از سرویس ترافیک صوتی بی‌سیم در شبکه سنتی ۲G (عبارت متن اصلی: carrier’s legacy 2G wireless voice service) به عنوان یکی از اولیت‌های مهم برای مجازی‌سازی یاد کرد. ورایزن تلاش کرده است تا ترافیک صوتی بی‌سیم را از شبکه ۲G به شبکه ۴G LTE مهاجرت دهد. ۴G LTE از فناوری VoLTE (مخفف Voice over LTE) در انتقال ترافیک تماس‌های صوتی استفاده می‌کند. همچنین حامل‌ها (carrier’s) می‌توانند اپلیکیشن‌های با نیازمندی کارایی بالا را با استفاده از سرویس VoLTE (که بصورت مجازی پیاده‌سازی شده باشد) به مشتریان خود پیشنهاد دهند.

ورایزن قصد دارد تا در نهایت به کار شبکه ۲G خود پایان دهد. Hornby در این رابطه می گوید:

“ما تلاش خود را برای مجازی‌سازی نمودن همه بخش‌های شبکه می‌نماییم. اگر پس از گذشت مدت زمانی مشخص، هیچ پیشرفتی در زمینه مجازی نمودن آن بخش از شبکه حاصل نشده باشد، تنها در آن صورت است که نتیجه می‌گیریم آن بخش قابل مجازی  شدن نمی‌باشد.”


اخبار و مقالات
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس